Michal Smolan

MICHAL SMOLAN

Absolvent VUT FAST v Brně

Jako hudebník startoval svou hudební dráhu v kolosu Epocha, v r. 1985 založil s Igorem Šivicem a Radimem Školou Trio TriCo, které v různých mutacích existuje dodnes, dříve s Daliborem Vašinkou jako duo, v současné době se Zuzanou Drongovou a Vildou Roubíčkem opět jako trio. Dále je součástí kapely Michal Tučný Revival

Spolupracoval s folkovou Dominikou, hrál v triu Webloid s Davidem Vyvialem a Danem Furmánkem a v oktetu Propolice (Police Revival).

Stál u zrodu hudebního klubu Stoun (1994), kde souběžně s dramaturgií vybudoval provizorní Studio ASI. Pak se studio přestěhovalo do suterénu ředitelské budovy Válcoven plechu, odkud se posunulo na současnou adresu v Kyvadle ve Frýdku-Místku.

Je autorem řady skladeb a aranží, hostuje na mnonha promo CD, které sám natáčel a mixoval, např. Virtual Void, Tanker, F-M Band, Silesia a další viz. umělci a kapely v referencích. V některých projektech zpracoval celé aranžmá a významným způsobem tak ovlivnil výsledné vyznění CD (Sergej, Marcela Skopalová, Zuzana Dovalová, Barbara Lakota, Petra Hrabučáková, Václav Kocián, Vilda Roubíček atd.).

Dále zpracoval muzikál Když o růžích se zdá (2003) a rockovou operu Sodoma City (2005). Z filmové hudby například 30 min video Vyškov v proměnách času (2008).

Michal Smolan je hlavním organizátorem soutěže ve zpěvu Talent (Frýdek-Místek) ve spolupráci se spolkem TAM. Pro soutěžní písničky vytváří veškeré hudební podklady.

V Talentu na sebe v minulých ročnících upozornili Radek Zicha, dnes jeden z nejlepších imitátorů Elvise v Evropě, Zuzana Dovalová (v r. 2003 vítězka Zlín Talentu s autorskou písní „Neslyšíš“), Ewa Farna (vítězka 2004) nebo Martin Ševčík (finalista 2. řady SuperStar).

STOUN TALENT