Michal Smolan

MICHAL SMOLAN

Regionální hudebník, skladatel, textař, interpret, aranžér, zvukový technik, hudební režisér, producent, publicista, pořadatel, majitel agentury a studia ASI.

Absolvent VUT FAST v Brně, kterému 12 let neúspěšně vysvětlovali, že pracovat od 6 h je normální. Sova přizpůsobila svůj biorytmus tempu 94 čtvrtek za minutu a je šťastna.

Coby hudebník startoval svou hudební dráhu v kolosu Epocha, v r. 1985 založil s Igorem Šivicem a Radimem Školou Trio TriCo, které v různých mutacích existuje dodnes, dříve s Daliborem Vašinkou jako duo, v současné době se Zuzanou Drongovou a Vildou Roubíčkem opět jako trio. Dále je součástí kapely Michal Tučný Revival

Postupně prošel kapelou Gama spolužáka Lubomíra Zbranka, Start Ferryho Machalíčka, Terč Zdeny Manna, Asteria Band Emila Sochy nebo Mr. Bill Luba Zalubila.

Spolupracoval s folkovou Dominikou, hostoval na legendárním CD Raivens Greatest Shits, hrál v triu Webloid
s Davidem Vyvialem a Danem Furmánkem,
v oktetu Propolice (Police Revival) a hostoval v rockové formaci Naucho.

Michal Smolan stál u zrodu hudebního klubu Stoun (1994), kde souběžně s dramaturgií vybudoval provizorní Studio ASI. Když se ukázalo, že provozně obě činnosti nepůjde skloubit, přestěhoval studio do suterénu ředitelské budovy Válcoven plechu, odkud se posunul na současnou adresu v Kyvadle.

Autorství

SKLADEB

ARANŽÍ

ÚČASTÍ NA SKLADBÁCH

diskografií

Je autorem řady skladeb a aranží, hostuje na mnonha promo CD, které sám natáčel a mixoval (Virtual Void, Tanker, F-M Band, Silesia aj.). V některých projektech zpracoval celé aranžmá a významným způsobem tak ovlivnil výsledné vyznění CD (Sergej, Marcela Skopalová, Zuzana Dovalová, Barbara Lakota, Petra Hrabučáková, Václav Kocián, Vilda Roubíček atd.).

K největším autorským projektům patří zpracování muzikálu Když o růžích se zdá (2003) a rockové opery Sodoma City (2005). Z filmové hudby je zatím posledním počinem 30min video Vyškov v proměnách času (2008).

Michal Smolan rovněž pořádá soutěž ve zpěvu Talent (Frýdek-Místek). Pro tuto aktivitu vytváří veškeré hudební podklady. V Talentu na sebe v minulých ročnících upozornili Radek Zicha, dnes jeden z nejlepších imitátorů Elvise v Evropě, Zuzana Dovalová (v r. 2003 vítězka Zlín Talentu s autorskou písní „Neslyšíš“), Ewa Farna (vítězka 2004) nebo Martin Ševčík (finalista 2. řady SuperStar).