Michal Smolan

Pár slov o mně..

Jako hudebníka mne můžete slyšet a vidět v rámci četných vystoupení hudební skupiny TriCo zejména v okolí Frýdku-Místku, a také jsem členem skupiny Michal Tučný Revival, která vystupuje po celé České republice.

Jsem absolventem VUT FAST v Brně. V překladu to znamená, že na všechno jdu technicky a nerad něco ponechávám náhodě.

Hudební dráhu jsem startoval v kolosu Epocha, v r. 1985 založil s Igorem Šivicem a Radimem Školou skupinu Trico. 

Spolupracoval jsem s folkovou Dominikou, hrál v triu Webloid s Davidem Vyvialem a Danem Furmánkem a v oktetu Propolice (Police Revival). 

Bylo mi ctí stát u zrodu dnes již legendárního hudebního klubu Stoun (1994), kde jsem souběžně s dramaturgií vybudoval první Studio ASI.

Studio se pak ještě dvakrát přestěhovalo až na současnou adresu v Kyvadle ve Frýdku-Místku.

Stalo se mi řemeslem stát u zrodu a být autorem řady skladeb a aranží, hostuji na mnoha promo CD, které jsem sám natáčel a mixoval, např. Virtual Void, Tanker, F-M Band, Silesia, a další viz. umělci a kapely v referencích.

V některých projektech jsem zpracoval celé aranžmá a významným způsobem tak ovlivnil výsledné vyznění CD (Sergej, Marcela Skopalová, Zuzana Dovalová, Barbara Lakota, Petra Hrabučáková, Václav Kocián, Vilda Roubíček atd.).

Dále jsem zpracoval muzikál Když o růžích se zdá (2003) a rockovou operu Sodoma City (2005). Z filmové hudby například 30 min video Vyškov v proměnách času (2008).

Michal Smolan byl dlouhá léta hybnou silou a hlavním organizátorem soutěže ve zpěvu Talent (Frýdek-Místek) ve spolupráci se spolkem TAM. Pro soutěžní písničky vytvořil veškeré hudební podklady.

V Talentu na sebe upozornili mimo jiné Radek Zicha, dnes jeden z nejlepších imitátorů Elvise v Evropě, Zuzana Dovalová (v r. 2003 vítězka Zlín Talentu s autorskou písní „Neslyšíš“), Martin Ševčík (finalista 2. řady SuperStar) nebo Ewa Farna (vítězka 2004, národní Slvice a jedna z našich nejuznávanějších zpěvaček.

STOUN TALENT